Koulutusryhmä

 

Koulutusryhmän puheenjohtaja, koulutusohjaaja ja pestausvalmentajavastaava

Petri  “Pete” Patronen
Kelopojat

petri.patronen@partio.fi

Piirihallituksen jäsen, koulutus

Elina Saloranta
Kelopojat

elina.saloranta@partio.fi

Koulutusohjaaja

Antti "Aake" Kerola
Toimarit

antti.kerola@partio.fi

 

Koulutusohjaaja (Ikäkausikoulutusjaosto)

Elina Kinnunen
Halkokariset

elina.kinnunen1@partio.fi

Ikäkausikoulutusjaoston puheenjohtaja

Maija Metso
Pohjan Veikot

maija.metso@partio.fi

Koulutusohjaaja, PJ-peruskoulutusjaoston puheenjohtaja

Sini "Pakki" Liukkonen
Kokko-Pojat

sini.liukkonen@partio.fi

Koulutusohjaaja (PJ-jatkokoulutus)

Jarmo "Jami" Komulainen
Koskiveikot

jarmo.komulainen@partio.fi

Koulutusohjaaja (PJ-Jatkokoulutus)

Jukka-Pekka "Jukkis" Pietilä
Limingan Niittykärpät

jukka-pekka.pietila@partio.fi

Koulutusohjaaja (Pestiläisten koulutuksesta vastaava)

Toni Sallinen
Pateniemen Polunpolkijat

toni.sallinen@partio.fi

 

Luotsikoulutusjaoston puheenjohtaja

Pesti on haussa. Kiinnostuneet voivat ottaa yhteyttä puheenjohtajaan.

Ikäkausikoulutusjaosto

Ikäkausikoulutusjaoston puheenjohtaja

Maija Metso
Pohjan Veikot

maija.metso@partio.fi

 

Koulutusohjaaja

Elina Kinnunen
Halkokariset

elina.kinnunen1@partio.fi

Jäsen

Satu Kivelä
Karinkoluajat

satu.kivela@partio.fi

 

Jäsen

Susanna Kaitera
Pohjan Veikot

susanna.kaitera@partio.fi

Partiojohtajaperuskoulutusjaosto

Partiojohtajaperuskoulutusjaoston puheenjohtaja

Sini “Pakki” Liukkonen
Kokko-Pojat

sini.liukkonen@partio.fi

Partiojohtajaperuskoulutusjaoston varapuheenjohtaja

Antti “Aka” Karppi
Vaasan Metsäveikot

antti.karppi@partio.fi

Koulutusohjaaja 

Elina Sangi
Kaustisen Kallionkoluajat

elina.sangi@partio.fi

Jäsen

Timo Vehkaoja
Kiimingin Virkut

timo.vehkaoja@partio.fi

Jäsen

Laura "Puppe" Siitonen
Kiimingin Virkut

laura.siitonen@partio.fi

Juulia Tavasti

Jäsen

Juulia Tavasti
Limingan Niittykärpät

juulia.tavasti@partio.fi

Jäsen

Saara Wihervaara
Kelopojat

saara.wihervaara@partio.fi

 

Jäsen

Tomi "Nuuskis" Tiilikainen
Putaan Vilkkaat

tomi.tiilikainen@partio.fi

 

Jäsen

Juulia "Julle" Kehus
Limingan Niittykärpät

juulia.kehus@partio.fi

 

Luotsikoulutusjaosto

Luotsikoulutusjaoston puheenjohtajan pesti on haussa.

PJ-jatkokoulutusjaosto

Koulutusohjaaja, Partiojohtajajatkokoulutusjaoston puheenjohtaja

Jarmo “Jami” Komulainen
Koski-Veikot

jarmo.komulainen@partio.fi

Koulutusohjaaja, Partiojohtajajatkokoulutusjaoston jäsen

Jukka-Pekka "Jukkis" Pietilä
Limingan Niittykärpät

jukka-pekka.pietila@partio.fi