Koulutusryhmä

 

Koulutusryhmän puheenjohtaja, koulutusohjaaja ja pestausvalmentajavastaava

Petri  ”Pete” Patronen
Kelopojat

petri.patronen@partio.fi

Piirihallituksen jäsen, koulutus

Elina Saloranta
Kelopojat

elina.saloranta@partio.fi

Pestausvalmentajavastaava

Saija Kivelä
Samposet

saija.kivela@partio.fi

Vastaava Koulutusohjaaja (PJ-Jatkokoulutus)

Jukka-Pekka "Jukkis" Pietilä
Limingan Niittykärpät

jukka-pekka.pietila@partio.fi

Ikäkausikoulutusjaoston puheenjohtaja

Maija Metso
Pohjan Veikot

maija.metso@partio.fi

Koulutusohjaaja, PJ-peruskoulutusjaoston puheenjohtaja

Sini "Pakki" Liukkonen
Kokko-Pojat

sini.liukkonen@partio.fi

Koulutusohjaaja, Luotsikoulutusjaoston puheenjohtaja

Mari Hurskainen
Limingan Niittykärpät

mari.hurskainen@partio.fi

Koulutusohjaaja (Pestiläisten koulutuksesta vastaava)

Toni Sallinen
Pateniemen Polunpolkijat

toni.sallinen@partio.fi

Ikäkausikoulutusjaosto

Ikäkausikoulutusjaoston puheenjohtaja

Maija Metso
Pohjan Veikot

maija.metso@partio.fi

Jäsen

Satu Kivelä
Karinkoluajat

satu.kivela@partio.fi

Jäsen

Susanna Kaitera
Pohjan Veikot

susanna.kaitera@partio.fi

Partiojohtajaperuskoulutusjaosto

Koulutusohjaaja, Partiojohtajaperuskoulutusjaoston puheenjohtaja

Sini ”Pakki” Liukkonen
Kokko-Pojat

sini.liukkonen@partio.fi

Partiojohtajaperuskoulutusjaoston varapuheenjohtaja

Antti ”Aka” Karppi
Vaasan Metsäveikot

antti.karppi@partio.fi

Jäsen

Elina Sangi
Kaustisen Kallionkoluajat

elina.sangi@partio.fi

Jäsen

Timo Vehkaoja
Kiimingin Virkut

timo.vehkaoja@partio.fi

Jäsen

Laura "Puppe" Siitonen
Kiimingin Virkut

laura.siitonen@partio.fi

Juulia Tavasti

Jäsen

Juulia Tavasti
Limingan Niittykärpät

juulia.tavasti@partio.fi

 

Jäsen

Juulia "Julle" Kehus
Putaan Vilkkaat

juulia.kehus@partio.fi

 

Luotsikoulutusjaosto

Luotsikoulutusjaoston puheenjohtaja

Mari Hurskainen
Limingan Niittykärpät

mari.hurskainen@partio.fi

 

Luotsikoulutusjaoston jäsen

Merja "Memmu" Pietilä
Limingan Niittykärpät

merja.pietila@partio.fi

PJ-jatkokoulutusjaosto

Koulutusohjaaja, Partiojohtajajatkokoulutusjaoston puheenjohtaja, Ko-Gi vastaava

Jukka-Pekka ”Jukkis” Pietilä
Limingan Niittykärpät

jukka-pekka.pietila@partio.fi

Jäsen, Pestausvalmentajavastaava

Saija Kivelä
Samposet

saija.kivela@partio.fi

Piirin toimijoiden koulutuksesta vastaava

Koulutusohjaaja

Toni Sallinen
Pateniemen Polunpolkijat

toni.sallinen@partio.fi