Tapahtuma-arkisto

Piirin suurleirit

Piiri järjestää suurleirin joka neljäs vuosi.

2018 Tempus Vattaja, Lohtaja
2015 Tuisku Maijanlampi, Taivalkoski
2012 Havu Maijanlampi, Taivalkoski
2008 Kari Vattaja, Lohtaja

 

Myötäpäivät

Piiri järjestää Myötäpäivät joka kolmasvuosi. Tietoa Myötäpäivistä löydät osoitteesta www.myotapaivat.fi.

2017 Kokkola
2013 Vaasa
2009 Seinäjoki

 

Partiotaitokilpailut

2018

PVM Kilpailu Paikka Tulokset
5.5. Sammon ryöstö- Partiotaitojen kevätkilpailu Kempele Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
5.5. Näköradio – Partiotaitojen kevätkilpailu Ilmajoki Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
19.5. Kaste 2018 – Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Kauhava Sudenpennut, Seikkailijat
19.5. Kaste 2018 – Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Kokkola Sudenpennut, Seikkailijat
19.5. Kaste 2018 – Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Oulu Sudenpennut, Seikkailijat
8.-9.9. Tyrni – Partiotaitojen syyskilpailu Vaasa Sininen, Punainen, Ruskea, Harmaa ja Vaaleanpunainen
2017
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
29.4. Game of Kiiminki – Partiotaitojen kevätkilpailu Kiiminki Oranssi, Vihreä
20.5. Kuunsiru – Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Jurva Sudenpennut, Seikkailijat
20.5. Kuunsiru – Sisukilpailu Jurva Sisut
20.5. Kuunsiru – Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Haapajärvi Sudenpennut, Seikkailijat
20.5. Kuunsiru – Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Oulu Sudenpennut, Seikkailijat
9.-10.9. Sen pituinen se – Partiotaitojen syyskilpailu Oulu Sininen, Punainen, Ruskea ja Harmaa
2016
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
20.-21.2. Arktis- Partiotaitojen talvikilpailut Oulu Oranssi, Vihreä, Sininen, Punainen, Harmaa, Pinkki
16.4. Kreivin Aikaan – Partiotaitojen kevätkilpailut Oulu Oranssi, Vihreä
14.5. Kipinän Hetki – sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Kempele Sudenpennut, Seikkailijat
21.5. Kipinän Hetki – sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Pyhäjoki Sudenpennut, Seikkailijat
2015
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
12.-13.9. Terve 15 – Syys-partiotaitokilpailut Liminka Sininen, Punainen, Ruskea, Harmaa, Pinkki
23.5. Löytöretki – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Vähäkyrö Sudenpennut, Seikkailijat
16.5. Löytöretki – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Kokkola Sudenpennut, Seikkailijat
25.4. Spela Ihop – Sisukilpailut Mustasaari Sisut
25.4. Spela Ihop – Partiotaitojen kevätkilpailut Mustasaari Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
25.4. Pistä Viis – Partiotaitojen kevätkilpailut Ylivieska Oranssi, Vihreä, Pinkki,  Yhdistetyt tulokset
7.-8.2. Valtias – Partiotaitojen talvikilpailut Lapua Kaikki sarjat
2014
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
13.-14.9. Guossán 2014 – Partiotaitojen syyskilpailut Kuusamo Yhteenveto
17.5. Ulda – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Oulu Sudenpennut, Seikkailijat
10.5. Ulda – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Vaasa Yhteenveto
10.5. Ulda – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Nivala Sudenpennut, Seikkailijat
26.4. Luonnollista voimaa – Partiotaitojen kevätkilpailut Ilmajoki Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
26.4. Pelekääkkö Nää Polliisia – Partiotaitojen kevätkilpailut Oulu Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
8.-9.2. Joron Jäljillä – Partiotaitojen talvikilpailut Raahe Yhteenveto
2013
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
14.-15.9. Häijyt Tryskööt – Partiotaitojen syyskilpailut Seinäjoki Sininen, Punainen, Ruskea, Harmaa, Vaaleanpunainen
25.5. Ahdin Valtakunnassa – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Haukipudas Sudenpennut, Seikkailijat
25.5. Ahdin Valtakunnassa – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Sievi Sudenpennut, Seikkailijat
27.4. Impivaaran Ihmeet – Partiotaitojen kevätkilpailut Seinäjoki Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
27.4. Lintukoto 2013 – Partiotaitojen kevätkilpailut Oulu Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
9.-10.2. Olipa Kerran – Partiotaitojen talvikilpailut Kauhajoki Yhteenveto
2012
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
12.5. Sankarimatka – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Kalajoki Sudenpennut, Seikkailijat
12.5. Sankarimatka – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Kempele Sudenpennut, Seikkailijat
12.5. Sankarimatka – Sudenpentu-, seikkailija- ja sisukilpailut Kurikka Sudenpennut, Seikkailijat, Sisut
28.4. Tee 2012 – partiotaitojen kevätkilpailut Haapajärvi Yhdistetyt tulokset
28.4. Kvarken – partiotaitojen kevätkilpailut Vaasa Yhdistetyt tulokset
4.-5.2. Kartalla – partiotaitojen talvikilpailut Kokkola Kaikki sarjat
2011
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
10.-11.9. Hui hirviä! – partiotaitojen syyskilpailut Veteli Kaikki tulokset
14.5. Timanttiliiga – sudenpentu-, seikkailija- ja sisukilpailut Kortesjärvi Sudenpennut, Seikkailijat, Sisut
14.5. Valopää – sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Oulu Sudenpennut, Seikkailijat
7.5. Ilvesralli’11 – partiotaitojen kevätkilpailut Oulainen Kaikki sarjat, Yhdistetyt tulokset
7.5. PaHa Rasti – partiotaitojen kevätkilpailut Teuva Kaikki sarjat, Yhdistetyt tulokset
5.-6.2. Helmi2011 – partiotaitojen talvikilpailut Vaasa Oranssi&vihreä, Punainen, Ruskea&harmaa
2010
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
11.-12.9. Down Under – partiotaitojen syyskilpailut Rokua
15.5. Aikakone – sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Pietarsaari Sudenpennut, Seikkailijat
15.5. Aikakone – sudenpentu-,  seikkailija- ja sisukilpailut Ilmajoki Sudenpennut, Seikkailijat, Sisut
15.5. Aikakone- sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Kiiminki Kaikki tulokset
24.4. Köppääly – partiotaitojen kevätkilpailut Kauhava Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
24.4. Limsiö 2010 – partiotaitojen kevätkilpailut Oulu Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
2009
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
12.-13.9. Kisälli’09 – partiotaitojen syyskilpailut Jurva Kaikki tulokset
12.-13.9. Awale’09 – partiotaitojen syyskilpailut Lumijoki Kaikki tulokset
5.-6.6. Jussin Jotos ja Paavon Polku Kalajoki Kaikki tulokset
16.5. Maailmanmatkaaja – sudenpentukilpailu Raahe, Ylivieska ja Laihia Kaikki tulokset
9.5. Lahna’09 – partiotaitojen kevätkilpailut Oulu Kaikki tulokset
9.5. Päivästä Päivään 2009 – partiotaitojen kevätkilpailut Himanka Oranssi, Vihreä
7.-8.2. Lakeuden kutsu – partiotaitojen talvikilpailu Kempele Kaikki tulokset
7.-8.2. Lakeuden kutsu – partiotaitojen talvikilapailu Seinäjoki Kaikki tulokset
2008
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
13.-14.9. Tönö – partiotaitojen syyskisa Oulu
13.-14.6. Jussin Jotos ja Paavon Polku Kalajoki Jussin Jotos, Paavon Polku
17.5. Odyseuksen harharetket – sudenpentukilpailut Oulu Kaikki tulokset
17.5. Odysseuksen harharetket – sudenpentukilpailut Haapajärvi Kaikki tulokset
17.5. Odysseuksen harharetket – sudenpentukilpailut Kauhava Kaikki tulokset
10.5. Kympillä! – partiotitojen kevät- ja sisukilpailut Kuortane Kaikki tulokset
10.5. Päivä maalla – mutta mehtään meni – partiotaitojen keväkilpailut Nivala Kaikki tulokset
16.2. Lasten leikkiä? – partiotaitojen talvikilpailut Liminka Oranssi, Vihreä, Sininen, Harmaa
16.2. Lasten leikkiä? – partiotaitojen talvikilpailut Mustasaari Oranssi, Vihreä, Sininen, Punainen, Ruskea, Harmaa