Partiotaitokilpailut

Partiotaitokilpailut

2019

2018

PVM Kilpailu Paikka Tulokset
5.5. Sammon ryöstö- Partiotaitojen kevätkilpailu Kempele Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
5.5. Näköradio – Partiotaitojen kevätkilpailu Ilmajoki Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
19.5. Kaste 2018 – Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Kauhava Sudenpennut, Seikkailijat
19.5. Kaste 2018 – Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Kokkola Sudenpennut, Seikkailijat
19.5. Kaste 2018 – Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Oulu Sudenpennut, Seikkailijat
8.-9.9. Tyrni – Partiotaitojen syyskilpailu Vaasa Sininen, Punainen, Ruskea, Harmaa ja Vaaleanpunainen
2017
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
29.4. Game of Kiiminki – Partiotaitojen kevätkilpailu Kiiminki Oranssi, Vihreä
20.5. Kuunsiru – Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Jurva Sudenpennut, Seikkailijat
20.5. Kuunsiru – Sisukilpailu Jurva Sisut
20.5. Kuunsiru – Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Haapajärvi Sudenpennut, Seikkailijat
20.5. Kuunsiru – Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Oulu Sudenpennut, Seikkailijat
9.-10.9. Sen pituinen se – Partiotaitojen syyskilpailu Oulu Sininen, Punainen, Ruskea ja Harmaa
2016
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
20.-21.2. Arktis- Partiotaitojen talvikilpailut Oulu Oranssi, Vihreä, Sininen, Punainen, Harmaa, Pinkki
16.4. Kreivin Aikaan – Partiotaitojen kevätkilpailut Oulu Oranssi, Vihreä
14.5. Kipinän Hetki – sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Kempele Sudenpennut, Seikkailijat
21.5. Kipinän Hetki – sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Pyhäjoki Sudenpennut, Seikkailijat
2015
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
12.-13.9. Terve 15 – Syys-partiotaitokilpailut Liminka Sininen, Punainen, Ruskea, Harmaa, Pinkki
23.5. Löytöretki – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Vähäkyrö Sudenpennut, Seikkailijat
16.5. Löytöretki – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Kokkola Sudenpennut, Seikkailijat
25.4. Spela Ihop – Sisukilpailut Mustasaari Sisut
25.4. Spela Ihop – Partiotaitojen kevätkilpailut Mustasaari Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
25.4. Pistä Viis – Partiotaitojen kevätkilpailut Ylivieska Oranssi, Vihreä, Pinkki,  Yhdistetyt tulokset
7.-8.2. Valtias – Partiotaitojen talvikilpailut Lapua Kaikki sarjat
2014
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
13.-14.9. Guossán 2014 – Partiotaitojen syyskilpailut Kuusamo Yhteenveto
17.5. Ulda – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Oulu Sudenpennut, Seikkailijat
10.5. Ulda – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Vaasa Yhteenveto
10.5. Ulda – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Nivala Sudenpennut, Seikkailijat
26.4. Luonnollista voimaa – Partiotaitojen kevätkilpailut Ilmajoki Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
26.4. Pelekääkkö Nää Polliisia – Partiotaitojen kevätkilpailut Oulu Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
8.-9.2. Joron Jäljillä – Partiotaitojen talvikilpailut Raahe Yhteenveto
2013
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
14.-15.9. Häijyt Tryskööt – Partiotaitojen syyskilpailut Seinäjoki Sininen, Punainen, Ruskea, Harmaa, Vaaleanpunainen
25.5. Ahdin Valtakunnassa – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Haukipudas Sudenpennut, Seikkailijat
25.5. Ahdin Valtakunnassa – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Sievi Sudenpennut, Seikkailijat
27.4. Impivaaran Ihmeet – Partiotaitojen kevätkilpailut Seinäjoki Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
27.4. Lintukoto 2013 – Partiotaitojen kevätkilpailut Oulu Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
9.-10.2. Olipa Kerran – Partiotaitojen talvikilpailut Kauhajoki Yhteenveto
2012
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
12.5. Sankarimatka – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Kalajoki Sudenpennut, Seikkailijat
12.5. Sankarimatka – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Kempele Sudenpennut, Seikkailijat
12.5. Sankarimatka – Sudenpentu-, seikkailija- ja sisukilpailut Kurikka Sudenpennut, Seikkailijat, Sisut
28.4. Tee 2012 – partiotaitojen kevätkilpailut Haapajärvi Yhdistetyt tulokset
28.4. Kvarken – partiotaitojen kevätkilpailut Vaasa Yhdistetyt tulokset
4.-5.2. Kartalla – partiotaitojen talvikilpailut Kokkola Kaikki sarjat
2011
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
10.-11.9. Hui hirviä! – partiotaitojen syyskilpailut Veteli Kaikki tulokset
14.5. Timanttiliiga – sudenpentu-, seikkailija- ja sisukilpailut Kortesjärvi Sudenpennut, Seikkailijat, Sisut
14.5. Valopää – sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Oulu Sudenpennut, Seikkailijat
7.5. Ilvesralli’11 – partiotaitojen kevätkilpailut Oulainen Kaikki sarjat, Yhdistetyt tulokset
7.5. PaHa Rasti – partiotaitojen kevätkilpailut Teuva Kaikki sarjat, Yhdistetyt tulokset
5.-6.2. Helmi2011 – partiotaitojen talvikilpailut Vaasa Oranssi&vihreä, Punainen, Ruskea&harmaa
2010
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
11.-12.9. Down Under – partiotaitojen syyskilpailut Rokua
15.5. Aikakone – sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Pietarsaari Sudenpennut, Seikkailijat
15.5. Aikakone – sudenpentu-,  seikkailija- ja sisukilpailut Ilmajoki Sudenpennut, Seikkailijat, Sisut
15.5. Aikakone- sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Kiiminki Kaikki tulokset
24.4. Köppääly – partiotaitojen kevätkilpailut Kauhava Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
24.4. Limsiö 2010 – partiotaitojen kevätkilpailut Oulu Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
2009
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
12.-13.9. Kisälli’09 – partiotaitojen syyskilpailut Jurva Kaikki tulokset
12.-13.9. Awale’09 – partiotaitojen syyskilpailut Lumijoki Kaikki tulokset
5.-6.6. Jussin Jotos ja Paavon Polku Kalajoki Kaikki tulokset
16.5. Maailmanmatkaaja – sudenpentukilpailu Raahe, Ylivieska ja Laihia Kaikki tulokset
9.5. Lahna’09 – partiotaitojen kevätkilpailut Oulu Kaikki tulokset
9.5. Päivästä Päivään 2009 – partiotaitojen kevätkilpailut Himanka Oranssi, Vihreä
7.-8.2. Lakeuden kutsu – partiotaitojen talvikilpailu Kempele Kaikki tulokset
7.-8.2. Lakeuden kutsu – partiotaitojen talvikilapailu Seinäjoki Kaikki tulokset
2008
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
13.-14.9. Tönö – partiotaitojen syyskisa Oulu
13.-14.6. Jussin Jotos ja Paavon Polku Kalajoki Jussin Jotos, Paavon Polku
17.5. Odyseuksen harharetket – sudenpentukilpailut Oulu Kaikki tulokset
17.5. Odysseuksen harharetket – sudenpentukilpailut Haapajärvi Kaikki tulokset
17.5. Odysseuksen harharetket – sudenpentukilpailut Kauhava Kaikki tulokset
10.5. Kympillä! – partiotitojen kevät- ja sisukilpailut Kuortane Kaikki tulokset
10.5. Päivä maalla – mutta mehtään meni – partiotaitojen keväkilpailut Nivala Kaikki tulokset
16.2. Lasten leikkiä? – partiotaitojen talvikilpailut Liminka Oranssi, Vihreä, Sininen, Harmaa
16.2. Lasten leikkiä? – partiotaitojen talvikilpailut Mustasaari Oranssi, Vihreä, Sininen, Punainen, Ruskea, Harmaa