Osallistujalle

Ohjelma

PERJANTAI 23.5.2025LAUANTAI 24.5.2025SUNNUNTAI 25.5.2025
16:30-17:30 Leiriläisten saapuminen ja leiriytyminen7:30 Herätys7:30 Herätys
8:00-9:00 Aamupala. Aamupala alkaa lipunnostolla.8:00-9:00 Aamupala. Aamupala alkaa lipunnustolla.
18:30-20:00 Partiomessu & Partiopuiston avajaiset

Partiopuiston muisto-pihjalan istutus
9:30-11:00 Ohjelmaa9:00-10:15 Leirialueen purkua
20:30-21:30 Iltapala11:00-12:30 Lounas10:30-11:00 Kulkue messuun
22:00 Hiljaisuus13:00-16:00 Partiopuisto avoinna Kirkkopäiväkävijöille11:00-11:45 Lounas OmaSP Stadionin edessä
16:30-18:00 Päivällinen12:00-13:30 Messu OmaSP Stadion, partiolaiset avustavat
19:30- Mahdollisuus osallistua Kuumaan konserttiin

19:30- Iltaohjelmaa leiriin jääville
14:00 Leirialueen purkua ja kotiin lähtö
22:00 Iltapala
23:00 Hiljaisuus
Muutokset mahdollisia.

Partiopuisto on ihan oikea partioleiri keskellä Seinäjoen kaupunkia, Lakeuden Ristin Kirkkopuistossa.

Tapahtuma on osa Kirkkopäivien tapahtumaa, jossa myös Kirkkopäivävieraat pääsevät tutustumaan partioleiritunnelmaan lauantaina 24.5. klo 13-16 välisenä aikana.

Leirille ovat tervetulleita lippukunnat partiolaisineen. Leiriläisillä on oman ikäkautensa ohjelmaa ja he osallistuvat myös kirkkopäiväkävijöille järjestetyn ohjelman tekemiseen. Leirialueella leiriläiset voivat majoittua lippukunnittain.

Hinta

Leirimaksu koko viikonlopulle on 35€. Leirimaksu kattaa viikonlopun ruokailun. 0-4 vuotiaat perhepartiolaiset leireilevät ilmaiseksi.

Lauantain päiväosallistuminen

Mahtavia uutisia! Kysynnän vuoksi päätettiin mahdollistaa osallistuminen myös päiväretkenä. 0-9 vuotiaat partiolaiset ja partiosta kiinnostuneet voivat osallistua partiopuistoon lauantaina klo 9-16, yhdessä oman aikuisen kanssa. Osallistuminen maksaa yli 4 vuotiailta 10 €/hlö , 0-4 vuotiaat osallistuvat ilmaiseksi. Osallistumismaksu sisältää lauantain lounaan ja välipalan, sekä ohjelman tarvikkeineen.


Mitä? Sanoiko joku, että Kuumaan keikka on lauantaina 24.5. ja just samaan aikaan Partiopuiston kanssa!!

Partiopuiston leiriläisillä on mahdollisuus (ja lupa!!) osallistua Kuumaan keikalle, joka järjestetään lauantaina 24.5.2025 OmaSP-stadionilla. Keikka on omakustanteinen MUTTA kivoja uutisia: 

Partiolaiset saavat 10% alennuksen kenttälipun hinnasta kun lippu ostetaan 30.4. mennessä. Saat tarkemmat ohjeet ja alennuskoodin ilmoittautumisen vahvistusviestissä. Partiopuistosta järjestetään myös bussikuljetukset areenalle ja takaisin leirialueelle.

Perumisehdot

Sairastapauksen tai tapaturman sattuessa leirimaksu on mahdollista periä omalta vakuutusyhtiöltä tai partiovakuutuksesta. Tällaisessa tapauksessa ota yhteyttä ensisijaisesti vakuutusyhtiöösi ja toissijaisesti
partiovakuutukseen. Leiri ei palauta maksettuja osallistumismaksuja.

Huomioitavia asioita ilmoittautumisessa

Ruoka-aineallergiat tulee ilmoittaa mahdollisimman tarkasti. Erottele selkeästi raa’at ja kypsät ruoka-aineet. Terveyteen liittyvät asiat tulee kertoa ilmoittautumisen yhteydessä. Kirjaa seikat jotka vaikuttavat terveyden puolesta leiriläisen kahden vuorokauden mittaiseen leiri-arkeen ja jotka leirin turvan/lääkinnän on tärkeää tietää. Tieto menee ainoastaan leirin viralliselle lääkinnälle.