Valmentajat ja alueet

Alueryhmän puheenjohtaja ja lippukuntavalmentaja (alue 7 Priima)

Henri ”Henkka” Korkeaniemi
Ilkan Partiolaiset

henri.korkeaniemi@partio.fi

Hallituksen aluetyöstä vastaava

Timo Valtanen
Pohjolan Pirteät

timo.valtanen@partio.fi
040 8483 495

Piirin aluejako

Taivalkoski, Kuusamo ja Pudasjärvi

Lippukuntavalmentaja​ (alue 1)

Jaana Korpela
Kuusamon Tunturisiskot- ja veikot

jaana.korpela@kuusamo.fi

Lippukunnat:

  • Koskenkotkat ry, Taivalkoski
  • Kuusamon Tunturisiskot ja -veikot ry, Kuusamo
  • Pudasjärven Mesikämmenet, Pudasjärvi

Ii ja Oulu

Lippukuntavalmentaja​
(alue 2 Pahki)

Toni Sallinen
Pateniemen Polunpolkijat

toni.sallinen@partio.fi
​040 576 1170

Lippukunnat:

  • Illinkiertäjät ry, Ii
  • Kelopojat ry, Oulu
  • Kiimingin Virkut ry, Oulu
  • Kokkopartio, Oulu
  • Koskiveikot, Oulu
  • Oulun Metsänkävijät ry, Oulu
  • Partiotyttölippukunta Oulun Valppaat ry, Oulu
  • Oulunsalon Norret, Oulu
  • Pateniemen Polunpolkijat ry, Oulu
  • Pohjan Veikot, Oulu
  • Pohjolan Pirteät ry, Oulu
  • Putaan Vilkkaat ry, Oulu
  • SOOPA ry, Oulu
  • Tervapartio ry, Oulu
  • Toimarit ry, Oulu

Liminka, Muhos, Kempele, Utajärvi ja Tyrnävä

Lippukuntavalmentaja (alue 3)

Minna Arvola
Samposet

minna.arvola@partio.fi

Lippukunnat:

  • Limingan Niittykärpät, Liminka
  • Muhoksen Metsänkävijät ry, Muhos
  • Samposet ry, Kempele
  • Suomuuraimet ja Sutipurikat, Utajärvi
  • Tyrnävän Mustavarikset ry, Tyrnävä

Pyhäjoki, Raahe, Oulainen ja Raahe

Lippukuntavalmentaja (alue 4 Valakia)

Maria "Maaru" Hirvilammi
Pohjan Ilves

anna.hirvilammi@partio.fi

Lippukunnat:

  • Hanhikiven Kiertäjät, Pyhäjoki
  • Merituuli ry, Raahe 
  • Pohjan Ilves ry, Oulainen 
  • Tervastuli ry, Raahe
  • Vihannin Vehkat ry, Raahe

Haapajärvi, Haapavesi, Kärsämäki, Pyhäjärvi, Pyhäntä, Sievi, Ylivieska

Lippukunnat:

  • Haapajärven Eräpartio ry, Haapajärvi
  • Haapaveden Salopartio ry, Haapavesi
  • Nivalan Partio ry, Nivala
  • Pyhännän Kairankotkat ry, Pyhäntä
  • Salmen Samoajat ry, Pyhäjärvi 
  • Sievin Samoojat ry, Sievi
  • Suotarpojat ry, Kärsämäki
  • Viessojat ry, Ylivieska

Kalajoki, Kannus, Kokkola, Pietarsaari ja Toholampi

Lippukuntavalmentaja (alue 6 Moomma) 

Tarja "Tarza" Borén-Karppi
Kannuksen Korvenkävijät

tarja.boren-karppi@partio.fi
044 503 9377

Lippukuntavalmentaja​ (alue 6 Moomma) 

Mira Takalo 
Halkokariset

mira.takalo@partio.fi

Lippukunnat:

  • Eräkurjet, Pietarsaari ry, Pietarsaari
  • Halkokariset ry, Kokkola
  • Himangan Nuotioveljet, Kalajoki
  • Kannuksen Korvenkävijät ry, Kannus
  • Karinkoluajat ry, Kokkola
  • Kokko-Pojat ry, Kokkola
  • Kälviän Metsäveikot ry, Kokkola
  • Liungilan Eränkävijät ry, Kalajoki
  • Lohtajan Teiskuveljet ry, Kokkola
  • Toho-Taivaltajat ry, Toholampi
  • Vääräjoen Vartijat ry, Kalajoki

Ilmajoki, Kauhajoki, Kurikka, Seinäjoki ja Teuva

Alueryhmän puheenjohtaja ja
lippukuntavalmentaja (alue 7 Priima)

Henri "Henkka" Korkeaniemi
Ilkan Partiolaiset

henri.korkeaniemi@partio.fi

Lippukunnat:

  • Ilkan Partiolaiset ry, Ilmajoki
  • Jurvan Saloveikot ry, Kurikka
  • Kauhajoen Kytöveikot ry, Kauhajoki
  • Kurikan Korvenkävijät ry, Kurikka
  • Lakeuden Eräpartio ry, Seinäjoki
  • Lakeuden Vartijat ry, Kurikka (Jalasjärvi)
  • Parran Haltiat ry, Teuva
  • Tasangon Talvikit ry, Seinäjoki

Alajärvi, Alavus, Evijärvi, Kaustinen, Kuortane, Soini, Veteli ja Ähtäri

Lippukunnat:

  • Alavuden Eräveikot ry, Alavus
  • Evipartio, Evijärvi
  • Kaustisen Kallionkoluajat ry,austinen
  • Kuortaneen Kuismat ry, Kuortane
  • Lehtimäen Lumikurjet ry, Alajärvi
  • Soinin Suopöllöt ry, Soini
  • Vetelin Koskenkävijät ry, Veteli
  • Ähtärin Eräveikot ry, Ähtäri

Isokyrö, Laihia, Mustasaari ja Vaasa

 

Lippukuntavalmentaja (alue 9 )

Laura Laine
Vainion Vesat

laura.laine@partio.fi

Lippukunnat:

  • Ahjopartio ry, Mustasaari
  • Laihian Eräpojat ja -tytöt, Laihia
  • Vaasan Metsäveikot ry, Vaasa
  • Vaasan Partiotytöt ry, Vaasa
  • Vaasan Siniset Partiopojat ry, Vaasa
  • Vaasan Siniset Partiotytöt ry, Vaasa
  • Vainion Vesat, Isokyrö
  • Vähänkyrön Eränkävijät, Vaasa

Kauhava, Lapua ja Seinäjoki

 

Lippukuntavalmentaja​
(alue 10 Kranni)

Henna Sillanpää
Ylihärmän Partiolaiset

henna.sillanpaa@partio.fi
​040 084 8876

 

Lippukuntavalmentaja​
(alue 10 Kranni)

Tanja Kentta
Simpsiön Siskot

tanja.kentta@netikka.fi

Lippukunnat:

  • Härmän Tähystäjät ry, Kauhava (Alahärmä)
  • Kauhavan Erä-Versot ry, Kauhava
  • Markki-Partio ry, Kauhava
  • Sarka-Versot ry, Seinäjoki
  • Simpsiön Karhut ry, Lapua
  • Simpsiön Siskot ry, Lapua
  • Ylihärmän Partiolaiset ry, Kauhava