Aluetapaamiset

Aluetapaamiset 2019 tulevat

Alue Ajankohta Paikka
6 Moomma 2.5.2019 klo 18.00 Paikka selviää lähempänä
8 Alue 5.5.2019 klo 13.00 Ähtärin seurakuntakeskus, Keskuskuja 3 Ähtäri
3 Pönkkä 20.5.2019 klo 18.00 Kempele
10 Kranni 15.9.2019 klo 16.00 Lapua
1 Vohkasu 23.9.2019 klo 18.00 Koskenkotkien kolo, Kirkkotie 7 Taivalkoski
5 Pöhinä 26.9.2019 klo 18.00 Haapaveden Salopartion kolo, Linnaistentie 1 Haapavesi
7 Priima 28.9.2019 Tarkka aika ja paikka selviää lähempänä
2 Pahki 8.10.2019 Oulu
9 Ylihyvä 9.10.2019 klo 17.30 Paikka selviää lähempänä

Aluetapaamiset 2019 menneet

Alue Ajankohta Paikka
3 Pönkkä 5.2.2019 klo 18.00 Piiritoimisto, Oulun toimipaikka, Hallituskatu 35 A 5 Oulu
9 Ylihyvä 7.2.2019 klo 17.00 Vaasan Metsäveikkojen kolo, Kauppapuistikko 16 C Vaasa
6 Moomma 9.2.2019 klo 15.00 Halkokaristen partiotalo, Vanha Veistämöntie 54  Kokkola
7 Priima 10.2.2019 klo 11.00 Lakeuden Eräpartion kolo, Björkenheimintie 12 Seinäjoki
10 Kranni 10.2.2019 klo 16.00 Alahärmän seurakuntatalo, Härmäntie 31 Härmä
5 Pöhinä 23.2.2019 klo 13.00 Raudaskylän Opisto, Ylivieska
4 Valakia 23.2.2019 klo 14.00 Skype
2 Pahki 26.2.2019 klo 18.30 Keskustan seurakuntatalo, Isokatu 17 Oulu
1 Vohkasu 1.4.2019 klo 18.00 Koskenkotkien kolo, Kirkkotie 7 Taivalkoski

Aluetapaamiset 2018

Alue Ajankohta Paikka
1 Vohkasu 25.1.2018 Taivalkoski
7 Priima 3.2.2018 klo 13.00 Kurikka
8 Alue 4.2.2018 klo 12.00 Soini
6 Moomma 21.2.2018 klo 18.00 Kalajoki
4 Valakia 23.2.2018 Vihanti
5 Pöhinä 24.2.2018 Ylivieska
1 Vohkasu 12.3.2018 klo 16.30 Partiokolo, Kirkkotie 7, Taivalkoski
2 Pahki 12.4.2018 Oulu
6 Moomma 24.4.2018 Pietarsaari
5 Pöhinä 17.5.2018 Sievi
4 Valakia 10.6.2018 Pattijoki
6 Moomma 12.6.2018 Toholampi
7 Priima 22.9.2018 Jalasjärvi
10 Kranni 24.9.2018 Ylihärmä
5 Pöhinä 27.9.2018 Nivala
6 Moomma 30.9.2018 Kannus
1 Vohkasu 8.10.2018 Etätapaaminen, Skype
2 Pahki 10.10.2018 Oulu
6 Moomma 13.11.2018 Kokkola
9 Ylihyvä 28.11.2018 Vaasa
3 Pönkkä 11.12.2018 Oulu
4 Valakia 15.12.2018 Oulainen

 

Aluetapaamiset 2017

Alue Ajankohta Paikka
2 Pahki 16.3.2017 Oulu, Heinätorin srktalo, Aleksanterinkatu 73
2 Pahki 19.10.2017 Oulu, seurakuntatalo, Isokatu 17
4 Valakia 21.5.2017 Oulainen, seurakuntatalon Siukkis, Oulaistenkatu 59
4 Valakia 9.12.2017 Pattijoki, partiokämpällä, Leiritie
5 Viis 25.2.2017 Ylivieska, Raudaskylän Kr Opisto, Opistontie 4-6
5 Viis 21.9.2017 Haapavesi, Salopartion maja, Linnaistentie 1
6 Moomma 30.1.2017 Kälviä, seurakuntakoti, Kälviäntie 22
6 Moomma 10.4.2017 Lohtaja, Alaviirteentie 2
6 Moomma 25.5.2017 Kannus, Partio Jylhän kurssi- ja leirikeskus, Hietakankaantie 503
6 Moomma 11.9.2017 Kokkola, Köykärinmäen laavu, Hiihtotie
6 Moomma 17.11.2017 Himanka, Kievarila Kissankello, Karvonperäntie 111
7 Priima 21.1.2017 Seinäjoki, Alma, Ruukintie 4

 

Aluetapaamiset 2016

Alue Ajankohta Paikka
2 Pahki 18.2.2016 Oulu, Seurakuntatalon monitoimisali, Isokatu 17
2 Pahki 20.10.2016 Oulu, Lämsänjärven kaupunkileirikeskus, Hiihtomajantie 2
4 Valakia 24.4.2016 Pyhäjoki, Sarpatti, Vanhatie 27
4 Valakia 3.12.2016 Pyhäjoki, Yppärin metsästysmaja,  Kaivosojantie 126
5 Viis 19.1.2016 Sievi, Väentupa, Kirkkotie 7
5 Viis 27.4.2016 Ylivieska, Viessojien kolo, Johtotie 2
6 Moomma 26.1.2016 Kannus, Kivikolo, Valtakatu 13
6 Moomma 10.4.2016 Kannus, Kurssi- ja leirikeskus Partio Jylhä, Hietakaantie 510
6 Moomma 8.8.2016 Kannus; Kivikolo, Valtakatu 13
6 Moomma 21.11.2016 Kokkola, Partiotalo, Vanha Veistämöntie 54
10 Kranni 2.5.2016 Ylihärmä, Ylihärmän Partiolaisten kolo, Päämajantie 31
10 Kranni 30.8.2016 Lapua, Simpsiön Siskojen kolo, Koulukatu 2

 

Aluetapaamiset 2015

Alue Ajankohta Paikka
2 29.1.2015 Oulu, partiotoimisto, Hallituskatu 35
2 9.6.2015 Oulu, seurakuntatalo, Isokatu 17
2 21.10.2015 Oulu, seurakuntatalo, Isokatu 17
4 Valakia 2.5.2015 Raahe, Merituulen kolo, Kesäkuja
4 Valakia 28.11.2015 Vihanti, seurakuntatalo, Onnelantie 6
5 Viis 25.11.2015 Nivala, kirjaston kokoushuone, Kalliontie 21
6 Moomma 23.2.2015 Kalajoki, seurakuntakoti, Seurakuntatie 1
6 Moomma 27.8.2015 Himanka, Nuotioveljien kolo, Mäkiraontie
6 Moomma 19.11.2015 Pietarsaari, Eräkurkien kolo, Myllymäenkatu 4
7 7.3.2015 Jurva, seurakuntatalo, Kauppatie 12
9 14.-15.11.2015 Vaasa, Granvik, Gerby
10 Kranni 28.4.2015 Lapua, Nuorisotalo

 

Aluetapaamiset 2014

Alue Ajankohta Paikka
1 20.1.2014 Kempele, Kokkokankaan srk-keskus, Kissaojantie 12
2 6.2.2014 Oulu, Tuiran kirkko, Myllytie 5
2 16.6.2014 Oulu, Ainolanpuisto
2 2.11.2014 Oulu, seurakuntatalo, Isokatu 17
4 26.4.2014 Pyhäjoki, Sarpatin nuorisotila, Vanhatie 27
4 5.12.2014 Raahe, Lännenranta, Bompantie Piehinki
5 21.1.2014 Haapavesi, Salopartion kolo, Linnaistentie 1
5 4.11.2014 Nivala, kolo, Kalliontie 22
6 6.2.2014 Lohtaja, seurakuntatalo
6 29.10.2014 Toholampi, kolo, Lampintie 7
6 10.12.2014 Rautio, seurakuntatalo, Rautiontie 1700
7 11.1.2014 Jurva, seurakuntatalo, Kauppatie 12
7 29.3.2014 Jurva, seurakuntatalo, Kauppatie 12
7 4.10.2014 Jurva, seurakuntatalo, Kauppatie 12
8 15.5.2014 Alavuden Eräveikkojen kolo

Aluetapaamiset 2013

Alue Ajankohta Paikka
1 26.11.2013 Taivalkoski, seurakuntatalo
2 24.1.2013 Oulu
2 19.9.2013 Oulu, Metsänkävijöiden kolo
2 21.11.2013 Oulu, Pohjan Veikkojen kolo
4 7.5.2013 Pattijoki, seurakuntatalo
4 26.9.2013 Oulu, Metsokangas
4 7.12.2013 Oulainen, Ahonperän leirikeskus
5 11.2.2013 Ylivieska, Viessojien kolo
6 13.6.2013 Himanka, Nuotioveljien kolo
6 23.9.2013 Kannus, Korvenkävijöiden kolo
6 27.11.2013 Kokkola, Halkokaristen partiotalo
7 26.5.2013 Jurva, seurakuntatalo
7 27.10.2013 Jurva, seurakuntatalo
8 2.1.2013 Ähtäri
8 9.2.2013 Veteli, Aittaniemi
10 10.12.2013 Seinäjoki, Törnäväntie 25

Aluetapaamiset 2012

Alue Ajankohta Paikka
2 22.1.2012 Oulu, Karjasillan kirkko
2 11.4.2012 Oulu, Heinätorin srk-talo
2 6.9.2012 Oulu, Lämsänjärven leirikeskus
4 28.4.2012 Pyhäjoki, Sarpatti
4 7.12.2012 Pattijoki, Pappila
5 21.5.2012 Kärsämäki, Suotarpojien kämppä
5 10.10.2012 Nivala, seurakuntatalo
8 09.11.2012 Veteli, Aittaniemi

Aluetapaamiset 2011

Alue Ajankohta Paikka
1 24.11.2011 Oulu, partiotoimisto
2 11.1.2011 Oulu, partiotoimisto
2 12.5.2011 Oulu, partiotoimisto
2 8.9.2011 Oulu, Hietasaari
4 16.4.2011 Pyhäjoki
4 19.11.2011 Merijärvi, Ristivuori
5 25.5.2011 Nivala, Partiokämppä
5 15.10.2011 Sievi
5 7.11.2011 Ylivieska, Viessojien kolo

Aluetapaamiset 2010

Alue Ajankohta Paikka
1 1.12.2010 Oulu, Peunan Kallen koti
1 9.12.2010 Oulu, partiotoimisto
2 19.9.2010 Oulu, partiotoimisto
4 25.4.2010 Raahe, Saloisten seurakuntatalo
4 4.12.2010 Vihanti, Sininen talo
5 18.1.2010 Haapajärvi, pikkupappila
5 28.11.2010 Nivala, Partiokolo
6 8.6.2010 Kokkola, Kokko-Poikien kolo
6 4.11.2010 Kannus, Partio Jylhä
7 9.10.2010 Seinäjoki, syyskokouksen jälkeen
7 14.10.2010 Kurikka, Toivola
8 26.10.2010 Evijärvi, Evipartion kolo
10 28.12.2010 Lapua, Nuorisotalo

Aluetapaamiset 2009

Alue Ajankohta Paikka
1 21.–22.3.2009 Kuusamo, Tunturisiskojen ja -veikkojen kämppä
4 19.4.2009 Pattijoki, kirkkopyhän yhteydessä
4 27.11.2009 Pyhäjoki
5 27.4.2009 Nivala, Partiokolo
5 23.11.2009 Sievi, pappila
6 2.11.2009 Kokkola, Kokonpesä
7 7.3.2009 Kurikka, Maija Myllykosken koti
7 10.10.2009 Kurikka, nuorisotalo Toivola
8 21.3.2009 Seinäjoki, piirin kevätkokouksen jälkeen
8 26.11.2009 Evijärvi, Evipartion kolo
10 26.4.2009 Lapua, nuorisotalo