Partiotaitokilpailut

Partiotaitokilpailut

2022

PVMKilpailuPaikkaTulokset
7.5.2022Hapsu – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailuVaasaSudenpennut, Seikkailijat
7.5.2022Hapsu – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailuHimankaSudenpennut, Seikkailijat
7.5.2022Hapsu – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailuOuluSudenpennut, Seikkailijat
14.5.2022Kierikki – SM-kevätkilpailuYli-Ii, OuluOranssi, Vihreä ja Purppura
24.-25.9.2022Härmä – SyyskilpailuKauhavaSininen, Punainen, Ruskea, Harmaa ja Vaaleanpunainen

2021

2020

2019

2018

PVMKilpailuPaikkaTulokset
5.5.Sammon ryöstö- Partiotaitojen kevätkilpailuKempeleOranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
5.5.Näköradio – Partiotaitojen kevätkilpailuIlmajokiOranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
19.5.Kaste 2018 – Sudenpentu- ja SeikkailijakilpailuKauhavaSudenpennut, Seikkailijat
19.5.Kaste 2018 – Sudenpentu- ja SeikkailijakilpailuKokkolaSudenpennut, Seikkailijat
19.5.Kaste 2018 – Sudenpentu- ja SeikkailijakilpailuOuluSudenpennut, Seikkailijat
8.-9.9.Tyrni – Partiotaitojen syyskilpailuVaasaSininen, Punainen, Ruskea, Harmaa ja Vaaleanpunainen
 
2017
PVMKilpailuPaikkaTulokset
29.4.Game of Kiiminki – Partiotaitojen kevätkilpailuKiiminkiOranssi, Vihreä
20.5.Kuunsiru – Sudenpentu- ja SeikkailijakilpailuJurvaSudenpennut, Seikkailijat
20.5.Kuunsiru – SisukilpailuJurvaSisut
20.5.Kuunsiru – Sudenpentu- ja SeikkailijakilpailuHaapajärviSudenpennut, Seikkailijat
20.5.Kuunsiru – Sudenpentu- ja SeikkailijakilpailuOuluSudenpennut, Seikkailijat
9.-10.9.Sen pituinen se – Partiotaitojen syyskilpailuOuluSininen, Punainen, Ruskea ja Harmaa
 
2016
PVMKilpailuPaikkaTulokset
20.-21.2.Arktis- Partiotaitojen talvikilpailutOuluOranssi, Vihreä, Sininen, Punainen, Harmaa, Pinkki
16.4.Kreivin Aikaan – Partiotaitojen kevätkilpailutOuluOranssi, Vihreä
14.5.Kipinän Hetki – sudenpentu- ja seikkailijakilpailutKempeleSudenpennut, Seikkailijat
21.5.Kipinän Hetki – sudenpentu- ja seikkailijakilpailutPyhäjokiSudenpennut, Seikkailijat
 
2015
PVMKilpailuPaikkaTulokset
12.-13.9.Terve 15 – Syys-partiotaitokilpailutLiminkaSininen, Punainen, Ruskea, Harmaa, Pinkki
23.5.Löytöretki – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailutVähäkyröSudenpennut, Seikkailijat
16.5.Löytöretki – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailutKokkolaSudenpennut, Seikkailijat
25.4.Spela Ihop – SisukilpailutMustasaariSisut
25.4.Spela Ihop – Partiotaitojen kevätkilpailutMustasaariOranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
25.4.Pistä Viis – Partiotaitojen kevätkilpailutYlivieskaOranssi, Vihreä, Pinkki,  Yhdistetyt tulokset
7.-8.2.Valtias – Partiotaitojen talvikilpailutLapuaKaikki sarjat
 
2014
PVMKilpailuPaikkaTulokset
13.-14.9.Guossán 2014 – Partiotaitojen syyskilpailutKuusamoYhteenveto
17.5.Ulda – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailutOuluSudenpennut, Seikkailijat
10.5.Ulda – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailutVaasaYhteenveto
10.5.Ulda – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailutNivalaSudenpennut, Seikkailijat
26.4.Luonnollista voimaa – Partiotaitojen kevätkilpailutIlmajokiOranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
26.4.Pelekääkkö Nää Polliisia – Partiotaitojen kevätkilpailutOuluOranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
8.-9.2.Joron Jäljillä – Partiotaitojen talvikilpailutRaaheYhteenveto
 
2013
PVMKilpailuPaikkaTulokset
14.-15.9.Häijyt Tryskööt – Partiotaitojen syyskilpailutSeinäjokiSininen, Punainen, Ruskea, Harmaa, Vaaleanpunainen
25.5.Ahdin Valtakunnassa – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailutHaukipudasSudenpennut, Seikkailijat
25.5.Ahdin Valtakunnassa – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailutSieviSudenpennut, Seikkailijat
27.4.Impivaaran Ihmeet – Partiotaitojen kevätkilpailutSeinäjokiOranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
27.4.Lintukoto 2013 – Partiotaitojen kevätkilpailutOuluOranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
9.-10.2.Olipa Kerran – Partiotaitojen talvikilpailutKauhajokiYhteenveto
 
2012
PVMKilpailuPaikkaTulokset
12.5.Sankarimatka – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailutKalajokiSudenpennut, Seikkailijat
12.5.Sankarimatka – Sudenpentu- ja seikkailijakilpailutKempeleSudenpennut, Seikkailijat
12.5.Sankarimatka – Sudenpentu-, seikkailija- ja sisukilpailutKurikkaSudenpennut, Seikkailijat, Sisut
28.4.Tee 2012 – partiotaitojen kevätkilpailutHaapajärviYhdistetyt tulokset
28.4.Kvarken – partiotaitojen kevätkilpailutVaasaYhdistetyt tulokset
4.-5.2.Kartalla – partiotaitojen talvikilpailutKokkolaKaikki sarjat
 
2011
PVMKilpailuPaikkaTulokset
10.-11.9.Hui hirviä! – partiotaitojen syyskilpailutVeteliKaikki tulokset
14.5.Timanttiliiga – sudenpentu-, seikkailija- ja sisukilpailutKortesjärviSudenpennut, Seikkailijat, Sisut
14.5.Valopää – sudenpentu- ja seikkailijakilpailutOuluSudenpennut, Seikkailijat
7.5.Ilvesralli’11 – partiotaitojen kevätkilpailutOulainenKaikki sarjat, Yhdistetyt tulokset
7.5.PaHa Rasti – partiotaitojen kevätkilpailutTeuvaKaikki sarjat, Yhdistetyt tulokset
5.-6.2.Helmi2011 – partiotaitojen talvikilpailutVaasaOranssi&vihreä, Punainen, Ruskea&harmaa
 
2010
PVMKilpailuPaikkaTulokset
11.-12.9.Down Under – partiotaitojen syyskilpailutRokua 
15.5.Aikakone – sudenpentu- ja seikkailijakilpailutPietarsaariSudenpennut, Seikkailijat
15.5.Aikakone – sudenpentu-,  seikkailija- ja sisukilpailutIlmajokiSudenpennut, Seikkailijat, Sisut
15.5.Aikakone- sudenpentu- ja seikkailijakilpailutKiiminkiKaikki tulokset
24.4.Köppääly – partiotaitojen kevätkilpailutKauhavaOranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
24.4.Limsiö 2010 – partiotaitojen kevätkilpailutOuluOranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
 
2009
PVMKilpailuPaikkaTulokset
12.-13.9.Kisälli’09 – partiotaitojen syyskilpailutJurvaKaikki tulokset
12.-13.9.Awale’09 – partiotaitojen syyskilpailutLumijokiKaikki tulokset
5.-6.6.Jussin Jotos ja Paavon PolkuKalajokiKaikki tulokset
16.5.Maailmanmatkaaja – sudenpentukilpailuRaahe, Ylivieska ja LaihiaKaikki tulokset
9.5.Lahna’09 – partiotaitojen kevätkilpailutOuluKaikki tulokset
9.5.Päivästä Päivään 2009 – partiotaitojen kevätkilpailutHimankaOranssi, Vihreä
7.-8.2.Lakeuden kutsu – partiotaitojen talvikilpailuKempeleKaikki tulokset
7.-8.2.Lakeuden kutsu – partiotaitojen talvikilapailuSeinäjokiKaikki tulokset
 
2008
PVMKilpailuPaikkaTulokset
13.-14.9.Tönö – partiotaitojen syyskisaOulu 
13.-14.6.Jussin Jotos ja Paavon PolkuKalajokiJussin Jotos, Paavon Polku
17.5.Odyseuksen harharetket – sudenpentukilpailutOuluKaikki tulokset
17.5.Odysseuksen harharetket – sudenpentukilpailutHaapajärviKaikki tulokset
17.5.Odysseuksen harharetket – sudenpentukilpailutKauhavaKaikki tulokset
10.5.Kympillä! – partiotitojen kevät- ja sisukilpailutKuortaneKaikki tulokset
10.5.Päivä maalla – mutta mehtään meni – partiotaitojen keväkilpailutNivalaKaikki tulokset
16.2.Lasten leikkiä? – partiotaitojen talvikilpailutLiminkaOranssi, Vihreä, Sininen, Harmaa
16.2.Lasten leikkiä? – partiotaitojen talvikilpailutMustasaariOranssi, Vihreä, Sininen, Punainen, Ruskea, Harmaa

Kuva: Olli Peräaho